"Живучи в модерному місті"

Screen Shot 2017 09 11 at 15.24.06

15 вересня 2017 року Науково-дослідний інститут історичної урбаністики,  кафедра історії та філософії БДПУ та громадська організація «Урбаністичні ініціативи» організували презентацію нової збірки статей українських та зарубіжних істориків "Живучи в модерному місті: Київ кінця ХІХ - середини ХХ століть".

Завданням авторів було показати місто як живий організм і динамічний простір у процесі модернізації та урбанізації. Тематика статей охоплює історію повсякденного життя, гендерний аналіз історії, конструювання образів міста, міжетнічні відносини, трансформації пізньоімперського й ранньорадянського суспільства, екологічні та транспортні аспекти історії Києва.

Збірка є результатом міжнародної конференції, проведеної в Національному університеті "Києво-Могилянська академія" у грудні 2015 року за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

В рамках подальшої дискусії обговорили різні підходи до вивчення міської модерності, особливості урбаністичного розвитку міст Російської імперії зламу ХІХ - ХХ століть у порівнянні з аналогічними процесами в інших континентальних імперіях, підходи у вивченні міст "індустріального півдня".

Учасниці презентації:

Оля Мартинюк - к.і.н., викладачка історії в Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут". В даний час працює над організацією учасницької експозиції про Київський велобум 1890-х рр. Основні сфери зацікавлення - націоналізм та електоральні процеси в українських губерніях Російської імперії на початку ХХ століття, урбаністична історія Східної Європи, гендерні студії, екологічна історія.

Ольга Скороход – історик і журналістка. Завершила магістерську програму і аспірантуру при кафедрі історії Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Нині пише дисертацію на тему “Сприйняття населенням змін влади у Києві у лютому 1917 – листопаді 1918 року”.

IMG 3586 IMG 3592IMG 3644IMG 3649

 

 

 

 

IMG 3689 IMG 3717IMG 3748IMG 3697

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Фотографії Катерини Казакевич