Круглий стіл «свої-чужі» на Півдні України

Banner 1

Banner 2Banner 3Banner 4Banner 5

 

 

 

 

 

vhid 1064х768прес-анонс

В рамках проекту АРТПОЛЕ:ВХІДнаСХІД, спільної культурної ініціативи агенції подій АртПоле (Київ) і БХМ (Бердянського художнього музею ім. Бродського) за сприяння і участі науково-дослідного інституту Історичної урбаністики та Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ)

22 жовтня, четвер

Бердянськ, конференц-зал БДПУ (1-й корпус університету, вул. Шмідта, 4)

12:50 — круглий стіл «СВОЇ-ЧУЖІ» НА ПІВДНІ УКРАЇНИ

у круглому столі беруть участь:

• Ігор Лиман, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України БДПУ

• Вікторії Константінова, доктор історичних наук, професор, директор НДІ Історичної урбаністики

• Сергій Бєлавін, кандидат психологічних наук

• Оля Михайлюк, режисер, журналіст «Української правди. Життя»

• Юлія Королевська, асистент кафедри історії України БДПУ, співробітниця НДІ Історичної урбаністики

Південь України: історія мультикультурного регіону крізь призму сприйняття «свої-чужі», Ігор Лиман

Серед більшості дослідників історії Південної України під останнім прийнято розуміти розлогий регіон від Одещини на заході і до Донбасу на сході, включно із Кримом. Цей регіон здавна був територією зустрічі цивілізацій, релігій і культур. Впродовж століть він являв собою рухливий фронтир із пластичною спільнотою, що не була ні простою сукупністю її складових, ні їхнім повним злиттям у плавильному тиглі регіону. З початком активної імперської колонізації більша частина населення регіону не була автохтонною (місцевою), а свого часу прийняла так званий «виклик нових земель». Кожна етнічна, конфесійна група або особа, що переселялась сюди, була змушена шукати шляхи адаптації до нових реалій.

«Свої-чужі» за матеріалами усноісторичних експедицій Південною Україною науково-дослідного інституту Історичної урбаністики, Вікторія Константінова

Усноісторичні експедиції проведені вже у дев’яноста населених пунктах — і дихотомія «свої-чужі» чітко простежується фактично у кожному інтерв’ю, що записані із старожилами регіону. Усталені образи «свої–чужі», «ми–вони» є наскрізною лінією і в інтерв’ю, де тематика оповіді визначалась самими респондентами, і в кожному з тематичних проектів, чому б вони не були присвячені: феномену сприйняття урбанізаційних процесів в селянській традиції Південної України, усній історії Голодомору 1932-1933 років у Північному Приазов’ї, трансформаціям релігійності в умовах полікультурного регіону...

Соціально-психологічні механізми формування образів "свій-чужий" у представників етнолінгвістичних спільнот, Сергій Бєлавін

Мова піде про опозицію «свій-чужий» в системі наукового знання і, зокрема, в соціальній психології. Більша частина буде присвячена результатам досліджень Сергія — в цифрах і графіках.

Крим Україна, цикл матеріалів і відео-інтерв’ю для «Української Правди. Життя», Оля Михайлюк

В «Українській правді. Життя» вийшло чотири наших матеріали про Крим — протягом тих десяти днів, 6-16.03.2014. Хотілося все занотувати, адже, здається, через кілька років ми вже не зможемо в це повірити. Останній матеріал було підготовано в травню цього року, в грудні — запланована нова поїздка.

Запитання за телефонами: 067 914 1403 Мирослава Ганюшкіна, АртПоле 050 415 3724,098 273 2084 Анна Іовова

Культурний проект «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» у 2015 році реалізується в рамках Української ініціативи з підвищення впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Vhid na Shid 1Vhid na Shid 2

 Vhid na Shid 3.