Азербайджанський молодіжний парламент

Kororolevska

    Цього року вперше Європейський молодіжний парламент (ЄМП) був організований в Азербайджанській Республіці (м. Ганджа, 20-24 серпня 2014 р.). Близько 50 делегатів з Європи та Азербайджану взяли участь в його роботі, а делегаткою від України була співробітниця НДІ історичної урбаністики Юлія Королевська.

Європейський молодіжний парламент є однією із загальновизнаних та результативних молодіжних організацій в Європі, яка має на меті створення платформ для політичних дебатів, міжкультурних зустрічей, політичної просвітницької роботи та обміну ідеями серед молодих людей. Для досягнення найкращих результатів було виокремлено комітети на чолі з досвідченими лідерами: CULT (Комітет культури та освіти – вирішували проблеми рівних освітніх можливостей для всього багатонаціонального європейського суспільства); AFCO (Комітет конституційних справ – займалися питаннями електоральної системи); LIBE (Комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ – вивчали проблеми захисту інтелектуальної власності); EMPL (Комітет із зайнятості та соціальних питань – вирішували стратегії подолання безробіття серед молоді); DEVE (Комітет розвитку – основну увагу звернули на відносини Європейського Союзу з країнами Східною Європою); DROI (Комітет прав людини – обговорювали проблеми ісламофобії та шляхи її подолання).

Програма форуму була дуже інтенсивна. Окрім роботи комітетів, були передбачені офіційні зустрічі з послом Андорри та мером міста Ганджа. Окреме місце займала культурна програма, яка передбачала проведення Євромістечка та концерти азербайджанської музики і танців. В Євромістечку делегати кожної країни представляли свою Батьківщину.

Географічне розмаїття країн, представники яких беруть участь у молодіжному парламенті, робить захід справжньою платформою для міжкультурних комунікацій.