Марбурзький етап подвійного воркшопу «Міжміський обмін знаннями: міста Південної та Східної Європи, що формуються. 1870-1945»

1

У першій декаді травня 2017 р. в Марбурзі (Німеччина) відбувся другий, заключний етап подвійного воркшопу «Міжміський обмін знаннями: міста Південної та Східної Європи, що формуються. 1870-1945».

Воркшоп організовано Інститутом Гердера з історичних досліджень Східної і Центральної Європи (Марбург). Організатори: Естер Гантнер (Марбург), Хайді Хайн-Кірхер (Марбург), Олівер Хочадел (Барселона).

Крім організаторів, на воркшопі виступали Селія Міраллес Буіль (університет Ліону, Франція), Ігор Лиман (Бердянський державний педагогічний університет, НДІ Історичної урбаністики, Україна), Кор Вагенаар (Делфтський технічний університет, Нідерланди), Баррі Стіфел (Чарльстонський коледж, США), Лусила Малларт (Ноттінгемський університет, Велика Британія), Елена Канаделлі (Туринський політехнічний університет, Італія). Через скайп у роботі воркшопу взяли участь Кетлін М. Гіустіно (Обернський університет, США) і Тамара Бжазік Кларін (Інститут історії мистецтва, Загреб, Хорватія).

Ігор Лиман представив учасникам воркшопу підготовлену ним разом із Вікторією Константіновою доповідь «У пошуках «кращих практик» в умовах обмежень Російської імперії: портове місто Бердянськ на шляху модернізації».

Після барселонської зустрічі воркшопу, яка відбулась у вересні 2016 р. і називалась «"Міські периферії?" Міста Південної та Східної Європи, що формуються. 1850-1945», було вирішено відмовитись саме від формулювання «Міські периферії». Тож акцент було зроблено на вивченні обміну знаннями між містами. Воркшопи проведені з метою підготовки колективної монографії, присвяченої зазначеній проблемі.

Підтримка проекту здійснена Fritz-Thyssen-Foundation.

Програму воркшопу дивіться тут.

2

3 4

 

 

 

 

 

 

567

 

 

 

 

 

 

8910

111213

 

 

 

 

 

 

 

141516

 

 

 

 

 

 

1718

 21

 

 

 

 

 

192022