Вийшла книга про грецьку громаду та консулів Греції у Бердянську

1GreekCbookpr

Побачила світ монографія
Лиман Ігор, Константінова Вікторія. Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття. Мелітополь: Видавничий будинок Мелітопольської міської друкарні, 2020. – 494 с., іл. Текст укр., грецькою.

В книзі розглянуто зв’язки Бердянська із греками до заснування тут грецького консульства; історія дев’ятьох консулів Королівства Греція у Бердянську; зв’язки греків із консульством Великої Британії у місті; грецьке мореплавство, експортну торгівлю через Бердянський порт і внесок грецьких купців у економічний розвиток Бердянська другої половини ХІХ – початку ХХ ст.; місце греків у громадському, культурному житті, освіті та охороні здоров’я в Бердянську. Вводиться до наукового обігу інформація про багато сотень етнічних греків – підданих Королівства Греція, Російської, Османської імперій, Іонійської республіки, що до 1864 р. була під протекторатом Британської імперії, а також про представників інших родин, з якими греки Бердянська знаходились у духовній чи кровній спорідненості. Акцент зроблений на відтворенні розбудови мережевих зв’язків греків у Бердянську впродовж ХІХ – початку ХХ ст. на основі записів у метричних книгах місцевих православних храмів. Наводяться подробиці щодо греків, які були у Бердянську консульськими представниками Великої Британії, Османської імперії, Нідерландів, Швеції та Норвегії, а також дані щодо мережевих зв’язків і духовної спорідненості із греками консульських представників Пруссії, Німецької імперії, Бельгії, Франції, Данії, Іспанії, Італії, Австро-Угорщини та Аргентини у Бердянську.

5 листопада 2020 р. відбулась презентація цієї книги у поєднанні форматів офлайн і онлайн.

На презентації виступили автори книги, а також Генеральний Консул Греції в Маріуполі Грігоріос Тассіопулос, заступниця голови Федерації грецьких товариств України Олена Добра, голова «Асоціації національних меншин Запорізької області» Науфаль Хамдані, голова Бердянського міського грецького товариства Ірина Нагай, доктор Едвард Уотерс (Університет Нотр-Дам Австралії).

Повний запис презентації книги: https://www.facebook.com/100024786784174/videos/805034646999421/

Повнотекстова електронна версія книги: https://cutt.ly/OgHbzOT