НДІ Історичної урбаністики – серед співорганізаторів «Одинадцятих Новицьких читань»

1Eleventh Novitskiy Readings

22 жовтня 2020 р. відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Одинадцяті Новицькі читання», співорганізаторами якої стали Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького, Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний заповідник «Хортиця», Запорізький національний університет, Науково-дослідний інститут історичної урбаністики, Науково-дослідний інститут пам’яткоохоронних досліджень, Науково-дослідний інститут козацтва при Інституті історії України НАН України, Центр пам’яткознавства НАН України, УТОПІК, Інститут української археографії та джерелознавства НАН України ім. М.С. Грушевського.

Модератором Бердянської секції читань, яка була сформована з викладачів і здобувачів БДПУ, виступив професор Ігор Лиман. Сам він виступив із доповіддю «Проєкт «Яка твоя історія?»: підсумки по Бердянську», в якій були висвітлені основні здобутки бердянської команди в ході шестимісячної реалізації проєкту Запорізького наукового товариства ім. Я. Новицького, підтриманого Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Традиція проведення «Новицьких читань» була започаткована ще 18 років тому – саме в жовтні 2002 р. пройшли перші читання. Включно до 2010 р. їхнім ідейним натхненником залишався професор Анатолій Бойко. Інституційно ж «батьком» читань було і залишається Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького. Головою його правління з 2011 р. є Сергій Білівненко, а головою Бердянського регіонального відділення з часу заснування товариства, тобто з 1997 р. – Ігор Лиман.

Знаково, що цього місяця, з нагоди 250-річчя Запоріжжя, в обласному центрі нью-йоркським художником був створений мурал, центральним образом якого став саме Яків Новицький. Це ж зображення, що й на муралі, поміщене на поштовій марці та іншій ювілейній продукції.

 2Eleventh

3Eleventh

4Eleventh

5Eleventh

6Eleventh

7Eleventh

8Eleventh