У Греції вийшла книга з історії портових міст східного Причорномор’я

bookgreece

З Греції щойно повідомили, що там вийшла книга


Gelina Harlaftis, Victoria Konstantinova, Igor Lyman, Anna Sydorenko and Eka Tchkoidze (eds) BETWEEN GRAIN AND OIL FROM THE AZOV TO THE CAUCASUS: THE PORT-CITIES OF THE EASTERN COAST OF THE BLACK SEA, LATE 18TH – EARLY 20TH CENTURY. Rethymnon, Crete 2020. xxxi + 534 p.

Книга є складовою серії «Black Sea History Working Papers» і видана Centre of Maritime History, Institute for Mediterranean Studies – Foundation of Research and Technology. Видання стало одним із результатів міжнародного проекту «Чорне море і його портові міста, 1774-1914. Розвиток, конвергенція та зв’язки зі світовою економікою», який реалізовувався ще у 2013-2015 рр., і процес безпосередньої підготовки книги зайняв аж 5 років.

Назва монографії може бути перекладена як «Між зерном і нафтою, від Азовського моря до Кавказу: портові міста східного Причорномор’я кінця XVIII – початку ХХ століття». Її концепція сформульована Тзеліною Харлафтіс так: «У книзі йдеться про сім головних портових міст, які виросли уздовж східного Причорномор’я і стали головними «шлюзами» на Захід, які обслуговували, мабуть, більший внутрішній регіон (hinterland), ніж будь-які інші портові міста в Європі: Керч, Бердянськ, Маріуполь, Таганрог, Ростов-на-Дону, Новоросійськ та Батумі. На відміну від національно-орієнтованих досліджень, ця книга слідує підходам морської історії, які передбачають вихід за межі політичних кордонів, а також підходам історії транспорту та комунікації. Мета – відобразити динамічні зміни портових міст, що відбулись внаслідок формування сухопутних і морських транспортних систем. Далі буде вказано шляхи, якими регіон інтегрувався у світову економіку».

Книга складається з трьох частин: «Because of the Sea», «On and In the Sea» та «Around and About the Sea», в які об’єднано 16 розділів.

У грецько-українсько-грузинській команді редакторів монографії двоє представляють Науково-дослідний інститут Історичної урбаністики і Бердянськ.

Видання книги, одним з 7 «героїв» якої є Бердянськ і на обкладинці якої є листівка початку ХХ ст. «Привіт із Бердянська», символічно припало на початок підтриманого USAID проекту «Яка твоя історія?», спрямованого на популяризацію минувщини 3 міст нашого регіону, включно з Бердянськом.

Електронна версія монографії розміщена на сайті “The Black Sea Research Project Web” тут: https://books.blacksea.gr/en/18/

Вікторія Константінова