До 160-річчя Володимира Хавкіна. Запрошуємо на зустріч

Haffkine

15 березня 2020 р. виповнюється 160 років з дня народження видатного бактеріолога, випускника Бердянської чоловічої гімназії Володимира Хавкіна. З цієї нагоди НДІ Історичної урбаністики організовує захід у Бердянському державному педагогічному університеті. Співробітники НДІ вже доволі давно вивчають життя та спадок Володимира Хавкіна, відшукуючи в архівах і бібліотеках України та закордону відповідні джерела. Природно, що акцент при цьому робиться на вивченні зв’язків Хавкіна з Південною Україною і безпосередньо з Бердянськом.

Минулого року відзначалось 120-річчя інституту Хавкіна в Індії. З цієї нагоди за ініціативи нащадка родини Хавкіних видавця Олександра Дуеля ізраїльський письменник Давид Маркіш, директорка інституту Хавкіна в Індії доктор Нішігандха Найк і професор БДПУ Ігор Лиман записали відеоролики, в яких розповіли про персону доктора Хавкіна. Ці відео можна побачити тут: http://ri-urbanhistory.org.ua/projects/719-volodimir-khavkin Відеоролики Ігоря Лимана були записані доцентом кафедри соціальних комунікацій БДПУ Романом Костромицьким, за що йому щира подяка.

Днями видавець Олександр Дуель надіслав нам примірники виданого минулого року присвяченого Володимиру Хавкіну 224-сторінкового роману Давида Маркіша «МАХАТМА. Вольные фантазии из жизни самого неизвестного человека». Цей художній твір, у цілковитій відповідності з його підзаголовком, не може претендувати на історичну достовірність. Та й про бердянський період біографії Хавкіна в ньому не йдеться (це місто побіжно згадується в тексті лише один раз, як «затхлая провинция»). Тим не менш, роман підштовхує до цікавих і плідних роздумів.

Про все це мова піде під час зустрічі, яка почнеться в головному корпусі БДПУ в п’ятницю, 13 березня о 12:50. Запрошуються всі бажаючі.

 За інформацією НДІ Історичної урбаністики