Перший візит до Бердянська новопризначеного Генерального консула Греції Грігоріоса Тассіопулоса

1GreekC

18 листопада 2019 р. до Бердянська вперше завітав Генеральний консул Греції у м. Маріуполь Грігоріос Тассіопулос, який приступив до виконання консульських обов’язків в Україні кілька тижнів тому.

Більшу частину свого візиту пан Тассіопулос провів у стінах Бердянського державного педагогічного університету, спілкуючись із його керівництвом, викладачами і студентами, а також членами Бердянського грецького товариства «Еллада», очолюваного викладачкою БДПУ Іриною Нагай.

Професор Ігор Лиман презентував Генеральному консулу Греції проект монографії «Грецька громада та консули Греції у Бердянську ХІХ – початку ХХ століття», яку він завершує писати разом із директором НДІ Історичної урбаністики професором Вікторією Константіновою і яка буде видана Бердянським грецьким товариством «Еллада». Пан Тассіопулос з готовністю прийняв пропозицію написати передмову для цієї книги.

Генеральному консулу були показані деякі з будинків Бердянська, які у ХІХ – на початку ХХ ст. належали грекам, у тому числі – і корпус 5в БДПУ, а також будівля, у якій жив і працював консул Королівства Греція у Бердянську Михайло Пайкос.

Пан Тассіопулос виказав неабияку зацікавленість історією грецької громади Бердянська, дослідженнями науковців БДПУ у сферах грецької історії та археології. А на зустрічі з мером Бердянська Генеральний консул Греції, до того ж, запевнив, що буде розвивати співпрацю із містом у галузі освіти.

2GreekC3GreekC4GreekC