Генеральне консульство Німеччини презентувало у Маріуполі монографію вчених НДІ Історичної урбаністики

5CM

6 грудня 2018 р. Генеральне консульство Німеччини в Донецьку / офіс у м. Дніпро презентувало у Маріупольському державному університеті (https://mariupolrada.gov.ua/ru/news/5c09540deb5c5) монографію докторів історичних наук Ігоря Лимана та Вікторії Константінової «Німецькі консули в Північному Приазов’ї» (Лиман Ігор, Константінова Вікторія. Німецькі консули в Північному Приазов’ї. – Дніпро: ЛІРА, 2018. – 500 с.: іл., к.).

Видання книги здійснено в рамках проекту, фінансованого Генеральним консульством Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку / офіс у м. Дніпро. У книзі висвітлюється історія німецьких консулів, які діяли у Бердянську і Маріуполі в період від заснування в Північному Приазов’ї представництв Пруссії та великого герцогства Мекленбург-Шверін після Східної (Кримської) війни і до закриття представництв Німецької імперії на початку Першої світової війни.

Організатори та партнери проекту:
• Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку / офіс у м. Дніпро;
• Бердянський державний педагогічний університет;
• Науково-дослідний інститут Історичної урбаністики;
• Громадська організація “Урбаністичні ініціативи”.

Генеральний консул Німеччини доктор Вольфґанґ Мьоссінґер під час презентації підкреслив, що останніми тижнями Азовське море – на слуху у всього світу через дії Росії, і тому актуальність презентованої книги надзвичайно зростає. Консул наголосив: «Звернення до Європи є не новою і не чужою для історії України тенденцією, а являє собою історію взаємин, які принесли обом сторонам великі економічні переваги й культурне збагачення. Наочно і переконливо показати цей зв'язок на прикладі конкретних історичних осіб та їхньої консульської діяльності – велике досягнення цієї книги».

В презентації у Маріуполі, крім авторів монографії, взяли участь ректор Маріупольського державного університету, Почесний консул республіки Кіпр у Маріуполі Костянтин Балабанов, секретар Маріупольської міськради Степан Махсма, студенти, аспіранти та викладачі історичного факультету МДУ, співробітники наукової бібліотеки МДУ, співробітники центральної міської бібліотеки м. Маріуполя ім. В. Г. Короленка, Маріупольської міської історичної бібліотеки ім. М. Грушевського, Маріупольського краєзнавчого музею. Присутні отримали в дар примірники презентованої монографії.

Нагадаймо, що перша презентація книги «Німецькі консули в Північному Приазов’ї» відбулась 2 листопада у БДПУ за участі заступника Генерального консула Німеччини Петера Шмаля (http://ri-urbanhistory.org.ua/projects/9-news/651-generalne-konsulstvo-frn-organizuvalo-prezentatsiyu-v-bdpu-monografiji-nimetski-konsuli-v-pivnichnomu-priazov-ji )

1CM

2CM3CM

 

 

 

 

 

 

4CM