Другий Міжнародний Конгрес Антропології Солі (Лос Кабос, Південна Нижня Каліфорнія, Мексика)

Cover 

12-16 жовтня у Лос Кабосі, де Тихий океан зустрічається з морем Кортеса, пройшов Другий Міжнародний Конгрес Антропології Солі, на який зібралось більше 120 дослідників зі всіх куточків світу. З огляду на міждисциплінарну тематику Конгрес привернув увагу спеціалістів у галузях антропології, історії, археології, лінгвістики, медицини, біології, геології, географії тощо (http://saluniversalis.com/themes/).

Робота відбувалась у форматі пленарних засідань і сесій: «Етноархеологія та етнографія соляної експлуатації, розподілу та споживання», «Археологія солі в Східній Північній Америці», «Історіографія солі», «Типологія виробництва солі в архаїчних суспільствах», «Невідомі, маловідомі, дивні історії про сіль».

Конгрес у Лос Кабосі став продовженням Першого Міжнародного Конгресу Антропології Солі, який проходив у 2015 р. у Яссах (Румунія) (http://ri-urbanhistory.org.ua/home/9-news/307-pershij-mizhnarodnij-kongres-z-antropologiji-soli-yassi-rumuniya) на базі Ясського університету ім. А.Й. Кузи за ініціативою  Маріуса-Тіберія Алексіану та Роксани-Габріели Курке.

Вже до початку Конгресу у Мексиці був опублікований збірник абстрактів доповідей.

Бердянські професори Ігор Лиман і Вікторія Константінова вдячні за фінансування проїзду з Ясс до Лос Кабосу і назад особисто Маріусу-Тіберію Алексіану та Роксані-Габріелі Курке, за гостинний прийом і надане житло – виконавчому президенту Другого Міжнародного Конгресу Антропології Солі Рамону Охеді Местре.

1234589106