З Нью-Йорку до Бердянська передана частина бібліотеки Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці

From New York to Berdyansk 1

Від Наукового Товариства ім. Шевченка в Америці (НТШ-А) до Бердянського державного педагогічного університету надійшли 57 коробок з кількома тисячами книжок. Це – перша частина дару НТШ-А бібліотеці БДПУ, який складається з більш ніж 5000 видань.

Передана бібліотека представляє зібрання переважно з української та українознавчої гуманітаристики, передусім – книги з історії та літератури, що були видані як на українських теренах, так і діаспорою – в США, Німеччині, Аргентині, Канаді, Великій Британії, Австралії, Франції, Польщі, Бельгії, Швейцарії, Австрії тощо.

Наукове Товариство ім. Шевченка в Америці (https://shevchenko.org/) діє з другої половини 1940-х років, має штаб-квартиру в Нью-Йорку, а осередки у Чикаго, Філадельфії, Вашингтоні, Детройті, Пітсбурзі та Бостоні.

Листування професора Ігоря Лимана з приводу цього дару з паном Левком Чабаном, директором бібліотеки НТШ-А тривало більше трьох років, з листопада 2018 – саме тоді він звернувся з такою щедрою пропозицією. І, ось, нарешті, більша частина книг – вже в Бердянську!

Планується, що отримані книги складуть в бібліотеці БДПУ окреме зібрання і будуть доступні не тільки для викладачів і студентів нашого університету, але і для громадськості всього регіону. Вже домовлено, що частину книжок буде тимчасово брати для сканування DIASPORIANAукраїнська діаспорна електронна бібліотека.

Щира дяка Науковому Товариству ім. Шевченка в Америці за такий щедрий дарунок!

 

From New York to Berdyansk 2From New York to Berdyansk 3